Uudised ja teated

« Tagasi

Luige alevikus on kaks uut pakendite kogumispunkti

Jäätmete taaskasutamise võimaldamiseks tuleb pakendid ja pakendijäätmed koguda muudest jäätmetest eraldi ja viia selleks ettenähtud kogumispunktidesse või jäätmejaama.

Detsembrikuus sai Luige alevikus valmis ja komplekteeritud kaks uut pakendite kogumispunkti. Üks neist asub Meremehe tänava algul ja teine Vambola ja Tulbi tänavate ristmiku juures.

Mõlemal platsil on mahutid kolme liiki pakenditele:

  • sinised mahutid- paber- ja kartongpakenditele (näiteks erinevad karbid, kartongist piima- ja mahlapakendid jm. puhtad kartongpakendid).
  • kollased mahutid- erinevatele plast- ja metallpakenditele (näiteks jogurti- ja võitopsid, kosmeetika- ja hooldustoodete pakendid, ketšupi- ja majoneesipudelid, šampoonipudelid, plastnõud ja –karbid jm. puhtad plastpakendid, toidu- ja joogipakendi metallkaaned ja korgid, konservpakendid)
  • hõbedane või roheline mahuti - klaaspakenditele (näiteks värvitust ja värvilisest klaasist alkoholipudelid, kõik pandimärgita klaasist pudelid, purgid jm. puhtad klaaspakendid)

NB! Kindlasti tuleb järgida mahutitel olevaid juhiseid!

Pakendid, mida mahutitesse võib panna, peavad olema tühjad, puhtad ja ka kuivad, st ei tohi määrida ära teisi pakendeid. Pakendite tagasivõtmist korraldab nendel platsidel MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO).