Tulekahjude ennetamine

Eestis valitseb endiselt suur kuumus ja kuivus, mistõttu kehtib 28. juulist alates taas üle Eesti eriti suure tuleohuga aeg. Selleks, et ennetada võimalikke hooletusest alguse saavaid tulekahjusid, teostavad päästeamet ja PPA ka sel nädalavahetusel kontrollkäike erinevatesse puhke- ja ujumiskohtadesse.

Teadlikkuse tõstmise eesmärgil on valminud ka plakatid, mis paigaldatakse RMK lõkke- ja puhkekohtade stendidele. Nende levitamisel palume ka teie abi - me kõik saame kaasa aidata tulekahjude ennetamisele. Kutsume kõiki omavalitsusi üles jagama plakatit oma kodulehel ja sotsiaalmeedia selleks, et teadmine jõuaks kõigi elanikeni.

Sel aastal on kasvanud metsa- ja maastikupõlengute arv. 31. juuli seisuga on toimunud 177 metsa- ja maastikutulekahju, mis on üle poole rohkem kui eelmisel aastal (31.07.2017 seisuga oli toimunud 48 metsa- ja maastikupõlengut). Juuli lõpu seisuga on uppunud 29 inimest, neist 13 juulis. Kõige rohkem veeõnnetusi on juhtunud eeskätt vanemaealiste inimestega, kes end kuuma ilma eest jahedasse vette jahutama lähevad ja noorte meestega, kes on enne suplust alkoholi tarvitanud.

PÄÄSTEAMET
Põhja päästekeskus