Tiheasustusalal on haljastusjäätmete põletamine keelatud

Nädalavahetuse soojad ilmad kutsuvad õue ja aeda tegutsema, kuid tuletame  meelde:

  • Puulehtede, puuokste ja muude haljastusjäätmete põletamine on Kiili valla tihedalt asustatud ja hoonestatud elamualadel keelatud.
  • Kulupõletamine on äärmiselt ohtlik, aastaringselt keelatud ning karistatav.

Kui märkad keelu eiramist, anna sellest teada valla järelevalveinspektorile või spetsialistile. Rikkumist menetletakse ka tagantjärgi.

Tiheasustuse alal lõket teha ei tohi

Nii haljastusjäätmeid, kui mistahes muid olmejäätmeid ja ohtlikke jäätmeid on keelatud põletada. Meeles tuleb pidada, et jäätmete lõkkes põletamisel kahjustate enda ja naabrite tervist, seetõttu on see ka seadusega keelatud. Jäätmete lõkkes põletamisel tekkinud toksilised ained ei saasta mitte ainult õhku, vaid ladestuvad maapinnale, kandudes sealt edasi põhjavette.
Hajaasustuse piirkondades on lõkke tegemine lubatud, kuid ka siis ei tohi panna kunagi lõkkesse midagi muud peale kuivade okste, immutamata puidu või kiletamata papi ja paberi ning tuleb järgida tuleohutuse nõudeid. Ohutuse eiramine ja hooletus võivad lisaks tuleõnnetustele tuua kaasa rahatrahvi, mille suurus ulatub 1200 euroni. 

Haljastusjäätmete äravedu

Haljastusjäätmete (lehed, taimejäänused ja oksad) tekkimisel on soovituslik need komposteerida. Aia- ja haljastusjäätmed, mida ei kompostita jäätmevaldaja kinnistul, kogutakse eraldi jäätmemahutisse ja antakse üle jäätmekäitlejale või viiakse vastavasse jäätmekäitluskohta. Neid ei tohi panna olmejäätmete mahutisse. Äraantavad biolagunevad aia- ja haljastujäätmed peavad olema pakitud kuni 200 liitri suurustesse pealt suletud läbipaistvatesse kilekottidesse. Äravedu saab tellida ajavahemikul 01. aprillist kuni 30. novembrini (tel: 6400 800; e-post tallinn@keskkonnateenused.ee; koduleht: www.keskkonnateenused.ee.

Kuidas jäätmetest vabaneda?

Kõige lihtsam viis jäätmetest vabaneda on need liigiti sorteerida: paberi- ja papijäätmed ning plastpakendid saab viia avalikesse kogumiskonteineritesse, pandimärgiga pudelid taaraautomaati. Vanad mööbliesemed, ehitus- ja lammutusjäätmed ning rehvid saab üle anda jäätmejaamades. Lähima jäätmejaama, avaliku pakendikonteineri või vastuse küsimusele, kuhu millised jäätmed viia, leiate veebilehelt gis.kiilivald.ee või kuhuviia.ee.

Hoiame ennast ja loodust!

Sigrid Lauring 
heakorra järelevalve spetsialist