28. jaanuari 2020 Kiili Vallavalitsuse korraldusega nr 34 Lähtse külas Vanatoa I kinnistu detailplaneeringu kehtestamine

Detailplaneeringu on koostanud Respekt OÜ, töö nr 73-18.

Planeeritav maa-ala asub Harju maakonnas, Kiili vallas, Lähtse külas.
Planeeringuala suurus on 3,56ha.

Käesoleva detailplaneeringu eesmärgiks on maaüksuse sihtotstarbe muutmine, maa-ala krundijaotusplaani koostamine, moodustatavate kruntide ehitusõiguse määramine ning vastavalt hoonestuskavale planeeritava maa-ala haljastuse, juurdepääsuteede ja tehnovõrkudega varustamise põhimõtete väljatöötamine.

Planeeritud krundistruktuur lähtub Vanatoa kinnistu kujust, riigi kõrvalmaantee 11115 Kurna-Tuhala tee asukohast ja üldplaneeringuga naaberkruntidele ette nähtud funktsioonist ning ligipääsuvajadusest. Planeeritud on 13 elamumaa sihtotstarbega krunti ridaelamute ehitamiseks. Lahendus arvestab ridaelamubokside planeerimisel üldplaneeringust tuleneva koormusindeksiga KKKI – 800m² krundi pinda boksi kohta. Olenevalt krundi pindalast on antud ehitusõigus 4‒5 korteriga ridaelamute ehitamiseks. Kokku planeeritakse alale 62 ridaelamuboksi. Transpordimaadeks on ette nähtud 4 maaüksust, lisaks üks olemasolev (pos 19), mis on ette nähtud avaliku kasutusega ja üle antavad Kiili valla omandisse. Planeeringulahendus näeb alale ette avaliku kasutusega viis üldkasutatava maa krunti,  suurusega kokku 10533m². Üldkasutatava maa krundid antakse üle Kiili valla omandisse. Avalikult kasutatav üldkasutatava maa sihtotstarbega haljasala moodustab planeeritavast alast 15,1%. Planeeringu realiseerimine ei too kaasa olulist keskkonnamõju ega halvenda keskkonnaseisundit.

Detailplaneeringuga on võimalik tutvuda Kiili Vallavalitsus tööpäevadel kohapeal või digitaalselt Kiili valla geoinfosüsteemis EVALD: https://service.eomap.ee/kiilivald/#/planeeringud/planeeringud/363