Detailplaneeringute teated

21. märts 2023 Kiili Vallavalitsuse korraldusega nr 120 Kiili alevis Ristiku 37 detailplaneeringu kehtestamine

Detailplaneeringu on koostanud Optimal Projekt OÜ, töö nr 423.

Planeeritav maa-ala asub Harju maakonnas, Kiili vallas, Kiili alevis.
Planeeringuala suurus on 8,62 ha.

Detailplaneeringu koostamise eesmärk on Kiili alevis Ristiku tn 37 kinnistu jagamine ja uutele kruntidele ehitusõiguse määramine ning sellega koos heakorrastuse, haljastuse, juurdepääsuteede, parkimise ja tehnovõrkudega varustamise lahendamine. Detailplaneeringuga moodustatakse planeeringualale 27 üksikelamu krunti ja 1 transpordimaa krunt ning 3 üldkasutatava maa sihtotstarbega krunti. Üksikelamu krundile tohib ehitada ühe kuni kahekorruselise elamu kõrgusega kuni 9,0 m ja ühe abihoone kõrgusega kuni 4,5 m ning üksikelamukrundi suurim ehitisealune pind on kuni 300 m2. Parkimisvajadused tuleb lahendada krundi piires. Ligipääs alale on Ristiku tänavalt, mis on osaliselt haaratud planeeringualasse. Planeeringu elluviimise käigus laiendatakse ja asfalteeritakse ka Ristiku tn (teekatte laiuseks min 5 m ja asfalteeritud sõidutee rajatakse Padi ja Ristiku tn ristumisest kuni katastriüksuseni Ristiku tänav T1) ja rajatakse 2 m laiune kergliiklustee ja vajadusel vahetatakse Ristiku tn alune truup.

Käesolev detailplaneering ei ole üldplaneeringut muutev.

Detailplaneeringuga on võimalik tutvuda Kiili Vallavalitsus tööpäevadel kohapeal või digitaalselt Kiili valla geoinfosüsteemis EVALD: https://evald.ee/kiilivald/#/planeeringud/planeeringud/1073