Projekt „Kodud tuleohutuks“ jätkub ning ootab taotlusi

2018. aastal alanud projekt, kus Päästeameti ja kohalike omavalitsuste koostöös muudetakse ohutumaks Eesti inimeste kodusid, jätkub ka sel aastal. Eelneval neljal aastal on üle Eesti korda tehtud pea 1800 kodu. Paraku on endiselt tuhandeid kodusid, mille tuleohutusalane seisukord on väga halb ja mille elanikud iseseisvalt selle parandamisega toime ei tule.

Projekti sihtgrupiks on toimetulekuraskustes leibkonnad, lasterikkad pered, puuetega inimesed ja eakad, eelkõige üksi elavad eakad. Võimalikud on ka juhtumipõhised erandid sihtgrupi osas. Näiteks kui peres on hiljuti juhtunud sündmus, mis on mõjutanud leibkonna majanduslikku seisu (hiljutine tulekahju vms).

Projekti raames toetatavad tegevused on olemasoleva küttekolde ja -seadme parandamine, vana küttekolde ja -seadme lammutamine ning uue ehitamine ja/või paigaldamine, korstnapühkimise teenus, eksperthinnang, elektrisüsteemi parandamine, elektriseadme välja vahetamine, elektriaudit, gaasiseadmete parandamine ja vahetamine, tuleohutust tagavate seadmete ja vahendite paigaldamine (nt suitsuandur, esmased tulekustutusvahendid nagu tuletekk ja tulekustuti, vingugaasiandur, temperatuuriandur, rasksüttiv sisustus, temperatuuriandur, pliidivalvur, puuetega inimeste häiresüsteemid jmt) ning muud vajaduspõhised tegevused.
Lähtuvalt sellest, et aastatel 2016-2020 oli peamiseks eluhoone tulekahjude tekkepõhjuseks elektrisüsteem (24% kõikidest tulekahjudest), on 2022 aasta projekti fookuses eelkõige elektrisüsteemid ja taotluste puhul on eelistatud elektrisüsteemide parandamisega seotud tegevused.

Projekti taotlusvoor on juba avatud. Kui kuulute kirjeldatud sihtrühma ning vajate mõnda loetletud teenustest, siis andke sellest vajadusest teada vallavalitsusele hiljemalt 31.03.2022 - taotluse Päästeametile esitab vallavalitsus. Taotluse esitamiseks tuleb pöörduda oma piirkonna kontaktisiku poole.

Kiili Vallavalitsuse kontaktisikuks on sotsiaalhoolekande spetsialist Madli Kaljula, tel 5081638, madli.kaljula@kiilivald.ee. „Kodud tuleohutuks" projektis osalevate kodude nimekiri kujuneb Päästeameti läbiviidud kodukülastuste andmete põhjal, mis analüüsitakse läbi koostöös kohaliku omavalitsusega. Täpsemalt saab projektist lugeda siin