Anna teada vanast eterniidist ja asbesti sisaldavatest vanadest ehitusmaterjalidest Kiili vallas

Keskkonnaministeerium soovib kaardistada Eestis veel kasutuses olevat asbesti sisaldavate toodete kogust, et paremini planeerida järgmiste perioodide toetusi asbesti sisalduvate jäätmete kogumiseks. Asbesti sisaldub eelkõige eterniidis, kuid ka muudes vanades ehitusmaterjalides.

Kui Kiili valla territooriumil on veel olemas eterniiti või muid asbesti sisaldavaid ehitusmaterjale, saab vastava info hiljemalt 30.12.2020 edastada vallavalitsusele e-kirjaga (info@kiilivald.ee; siiri.treimann@kiilivald.ee) või tavalise kirjaga (aadress: Nabala tee 2a, Kiili alev). Kirjas on vaja kindlasti näidata ära, millist ehitusmaterjali ja kui palju on olemas (näiteks mitu ruutmeetrit või mitu tahvlit eterniiti või mitu kilogrammi mõnda muud asbesti sisaldavat ehitusmaterjali). Hea, kui kirjas on näidatud ära ka asukoha aadress. Kui aadress ja teataja kontaktandmed on olemas, saame edaspidi teda teavitada asbesti sisaldavate materjalide üleandmise võimalustest.

Ootame infot nii eraisikutelt kui ka ettevõtjatelt

Siiri Treimann
keskkonnanõunik