Männiku harjutusvälja laskevälja avamine

Anname teada, et Kaitseväe Männiku harjutusväljal avati väljaõppeks uus laskeväli, kus Männiku ning Luige külas asuv harjutusvälja sisene ohuala on muutunud. Laskevälja ohuala kaart on lisatud manusesse, kus punaselt viirutatud ala tähistab laskeharjutuste ohuala laskeväljal. Kui laskeväljal toimuvad laskmised on harjutusväljale sisenemine rangelt keelatud!

Palume edastada vastava informatsiooni ka kohalikule elanikkonnale teavitamaks neid liikumispiirangutest harjutusväljal.

Lisaks tuletame harjutusväljadel käivatele inimestele meelde, et turvalisuse huvides tuleb järgida Männiku harjutusväljal kehtivaid ohutusnõudeid ning liikumispiiranguid. Vältimaks inimeste juhuslikku sattumist harjutusväljale, on harjutusala piir tähistatud valge-punase triibuliste postidega. Igal postil on väike must nool, mis näitab kuhu poole postist jääb harjutusvälja ala. Osadele piiripostidele on lisatud ka silt, et tegemist on harjutusväljaga ning siltidel on olemas vastava harjutusvälja kontakttelefon. Eraldi võib näha ka hoiatusmärke üksuse treeningala kirjaga.

Laskmiste, lõhkamiste ja muu eluohtliku tegevuse ajaks heisatakse harjutusväljal lipumastidesse punased lipud, suletakse sissesõiduteedel olevad tõkkepuud ning vajadusel paigutatakse maastikule julgestusmeeskonnad, kelle korraldusi tuleb ohutuse tagamise eesmärgil täita.

Harjutusvälja sissesõiduteede juures olevatel infotahvlitel on lisaks kontakttelefoni numbrile kirjas ka millal harjutusväljal tegevus toimub ja kas see võib olla ohtlik. Samuti edastatakse harjutusväljal toimuva väljaõppe kohta infot kohalikele omavalitsustele ning kogu oluline info on alati nähtav ka internetis aadressil www.mil.ee/harjutusvaljad/Manniku.