Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 6. novembril Kiili valda

Uuskasutuskeskuse kaubik võtab 6. novembril suuna Kiili valda ning teeb peatused kell 12–13 Kiili rahvamaja parklas ning kell 13.30–14.30 Kangrus lasteaia parkimisplatsil. Kaubik tuleb külla, et pakkuda Kiili valla elanikele mugavat võimalust kodust ära tuua seisma jäänud heas korras asju, mis ei leia enam kasutust.

Uuskasutuskeskus teeb selliseid kogumisringe üle Eesti aasta ringi, et heas korras asjad ei lõpetaks prügis. Andes uuele ringile korralikud asjad, mida ise enam ei kasuta, saab koju ruumi juurde ning keegi teine rõõmu talle vajalikust esemest. Uuskasutades hoiame keskkonda ja säästame uute asjade valmistamiseks kuluvaid ressursse.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid, ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks sügisel suviseid rõivaid ja hobitarbeid või suvel kelke. Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid, lisaks katkiseid ja määrdunud esemeid. Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga müüki. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava organisatsioonina kaupluste ülalpidamiskulud ja laienemise üle Eesti. Alates 2004. aastast tegutseval Uuskasutuskeskusel on tänaseks 16 poodi, lisaks e-pood pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste kriisikodusid, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku ja teisi abivajajaid. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda.