Tiitel Aastate tegu 2018 - Ellen Rööp

Ellen Rööp on sündinud 26.07.1946 Urvastes. Kiili vallas elab ta 1973. aastast. Tööle asus Tartus meditsiinikooli lõpetanud naine kohe kohalikus arstipunktis füsioterapeudina. Nii algas töö ja elu oma piirkonna inimeste tervise ja heaolu nimel. Tänaseks pereõena töötav Ellen on 2018. aastal täituva 45 tööaasta jooksul võitnud inimeste usalduse. Ta ei ole ainult pereõde, kes nõu ja abi valmis andma ka töövälisel ajal, vaid inimene, kes kuulab ja kellele usaldatakse ka suurimad mured, mis meditsiinivaldkonnast pigem sotsiaalsfääri jäävad.

Ellen on oma valla heaks osalenud Kiili vallavolikogu töös pea paarkümmend aastat ning olnud aastaid sotsiaalkomisjoni esimehe ametikohal.

Aastate jooksul on ta kogukonnale kuulsust toonud ka oma sportlike saavutustega, näiteks tiitliga ENSV meistersportlane vibulaskmises ning aktiivse osalemisega kohalikes taidluskollektiivides, mis vabariigi tasandil pärjatud.

Ega paljud meie valla inimesed teda pereõeks peagi ja arstiks ka mitte - kui häda või haigus käes, siis tuleb ikka Elleni, lihtsalt Elleni juurde minna, sest see tähendab juba midagi enamat kui arst või õde.