Tiitel Aastate tegu 2021 - Kaupo Kütt

Kaupo Kütt on sündinud 28.12.1965 Tallinnas. 11 aastase poisina sai tema kodukohaks tänane Kiili vald, kui vanemad asusid tööle kolhoosi "Rahva Võit". 1981 aastal lõpetas Kaupo Sausti 8-klassilise kooli ja jätkas õpinguid Tallinna Ehitus- ja MehaanikaTehnikumis (TEMT) tehnik-mehaaniku erialal. Ise ennast ta tehnikas väga tugevaks ei pea, juba kooli ajal oli spordil oluliselt tähtsam roll. Spordi juurde jõudis Kaupo tänu isale ja selle pisiku on saanud kogu pere, ka Kaupo vend Kalev ja õde Karin - kõik on oma igapäevaelus tihedalt spordiga seotud.

Pärast sõjaväge oli Kaupo kolhoosis mõned aastad autojuht, kuid tugev spordimehe hing oli silma jäänud ka teistele, nii valitigi tegus mees kolhoosi spordimetoodikuks. Toona tuli selle töö kõrvalt ka erinevaid lisatöid teha, täna saab õnneks pühenduda ainult spordile.

Kaupo Kütt on Kiili spordielu pikaajaline edendaja ja töötab Kiili valla spordirajatiste meistrina, samuti korraldab ta valla võistkondade osalemist erinevatel Harjumaa meistrivõistlustel ning Eesti omavalitsuste suve- ja talimängudel. "Mitmelgi spordialal on Kiili valla sportlased vabariigi eesotsas, Eesti omavalitsuste suve- ja talimängudel oleme hulk aastaid Harjumaa esirinnas," räägib Kütt. Mehe kinnitusel on Kiilis sporti harrastatud ja armastatud kogu aeg. Muutunud on vaid tingimused ning need on läinud uute rajatiste valmimisega aina paremateks. 2012 aastal pälvis Kaupo Kütt Eestimaa Spordiliidu Jõud aasta tegija tiitli kategoorias ‘Kohaliku spordielu edendaja'. Kaupo hooldada on Kiili spordihoone ning staadion, talvel on ta valla suusaradade meister, lisaks korraldab Kaupo vallasiseseid võistlusi. Vaieldamatult kõige populaarsem on Vallarahva sportmängud, sellel võistlussarjal täitus 2020 aastal juba 13. aasta. 

Kaupo enda sõnul hindab ta töös tähtaegadest kinni pidamist ja kvaliteeti - kui oled midagi ette võtnud siis ei saa "Tootsi moodi poolt teha". "Sport õpetab ausalt võitma ja väärikalt kaotama. Kui tunned, et tööle minek, seal olek ja sealt tulek teevad su tuju rõõmsaks ja heaks, siis oled leidnud endale õige töö", leiab tunnustatud spordimees Kaupo Kütt.