Luige spordimaja valmib suve lõpuks

Artikkel ilmus 2025. aasta maikuu Kiili Lehes.


Ardi Roosimaa, Restate'i projektijuht aprillis toimunud Luige spordimaja ehituspeol.
Foto autor: Gertrud Kiisa

Aprillis peeti augustiks valmiva spordimaja sarikapidu ja asetati nurgakivi. Luige Keskuse kompleksis asuva hoone on kavandanud arhitektuuribüroo ROK Projekt ja arendajaks on Restate. Tegemist on arenduse teise etapiga, hoone kogupind on 3500 ruutmeetrit.  Tallinna ringtee äärde kerkivas spordimajas avab suve lõpus uksed nelja väljakuga täisautomaatne padelikeskus Padel+  ning  rannavõrkpalli ja rannatennisekeskus Beach44.

Kinnisvaraarendaja Restate projektijuht Ardi Roosimaa sõnul on tegemist põneva projektiga, mille arendus liigub kenasti graafikus. „Eesmärk on, et Luige Keskuse ärikooslus oleks tugev ja jätkusuutlik. Spordimaja pakub teenuseid, mida rahvas tegelikult ootab," sõnab Roosimaa ning avaldab lootust, et nii rannahall, kui padelikeskus lähevad edukalt käima. Sügiseseks sisehooajaks valmivasse majja on oodatud kõik aktiivsed inimesed. Restate projektijuhi sõnul hakkavad mõlemad spordisaalid pakkuma enamat, kui lihtsalt trennivõimalust. Mõeldud on ka ürituste korraldamise võimaluse peale.

Beach44 on Eesti suurim rannavolletrenne, -turniire ja -üritusi korraldav ettevõte, kelle eestvedajateks on Karl Rinaldo, Urmas Piik ja Nils Rühka. „Me vahel siiani näpistame end Urmase ja Nilsiga, kui mõtleme, millega tegeleme. Keegi meist kolmest pole suur ja rahakas ärimees. Ometi oleme jõudnud protsessini, millest ilmselt paljud spordialade edendajad unistavad - oma spordikeskus. Oleme loetud aastatega arenenud suvekuudel põlveotsast volleturniire tegevast sõprade pundist tõsise ettevõtteni," sõnab Karl Rinaldo, Eesti rannavolle meistrivõistluste neljanda koha omanik ja Beach44 asutaja. Selle aja jooksul on mehed palju õppinud ning arendatud on end oluliselt lisaks rannavollele finants- ja juhtimisteemadel. Projekti valupunktiks on olnud rahaküsimus – kuidas saada kokku need sajad tuhanded eurod taolise rannahalli seest valmis ehitamiseks? Karl tunnistab, et mängu on pandud isiklikud varad ja tuleb veel kõvasti juurde leida sõpradelt-toetajatelt. „Aga meile meeldib kolmekesi mõelda, et meil pole probleeme, vaid on väljakutsed. Teame, et kui midagi väga tahad ja oled valmis selle nimel läbi seina minema, siis on kõik võimalik," on Karl positiivselt meelestatud.

Lisaks saalispordile on arendajalt küsitud ka lastekaupade ja mängutoa teenuse kohta, millega veel hetkel tegeletakse. „Luige Keskuse ilusalongile leidsime uue operaatori ja kohvik avatakse juba mai keskel, suvel avame veel ühe söögikoha," kirjeldab Roosimaa kohalike elanike eelistusi. Restate on tuntud tööstusparkide arendusega. Viimane uudis oli Schenkeri uue logistikakeskuse ehitus ning Ardi Roosimaa sõnul on Luige Keskuse kõrval ringtee suunas on veel üks ala planeeringus, millega läheb pisut aega, kuid kindlasti toob ka see töökohti ja teenuseid juurde.

Padel+ jaoks on Luige Spordimajja rajatav padelikeskus juba neljas omataoline. Erinevatel andmetel mängib padelit täna maailmas enam kui 25 miljonit inimest. "Näeme Luiges suurt arengupotentsiaali ja soovime tuua padeli võimalikult lähedale nii kohalikele elanikele kui ka laiemale piirkonnale," sõnas ehituspeol Padel+ juhatuse liige Laur Kivistik. „Koos keskuse avamisega stardivad ka Padel+ akadeemia treeningud. Sügisest on kõigil huvilistel võimalik treenida Eesti suurimas padeliakadeemias, kus juhendavad kogenud ja pühendunud treenerid. Treeningud toimuvad nii noortele kui täiskasvanutele," on Kivistiku sõnul kõik oodatud. Eriliseks teeb padelikeskuse ka üks väljajooksuga väljak, mis pakub mängijatele rohkem ruumi ja loob võimaluse mitmekesisemaks mänguks.

Padelikeskuse avatud teiselt korruselt saab mängudele kaasa elada. "Keskuse teise korruse avatud ala on mõeldud kaasaelajatele, mängijaile puhkamiseks või miks mitte mõne sündmuse korraldamiseks. Ruum mahutab lahedalt paarkümmend inimest, kohapeale saab tellida toitlustusteenuse – Luige padelikeskusel on potentsiaali saada tulevikus heaks paigaks nii võistluste korraldamiseks või muudeks seltskondlik-sportlikeks kogunemisteks," ütles Restate'i esindaja Ardi Roosimaa.

Beach44 rannavolle ja -tennisekeskuses on mõeldud kogukonnale tervikuna. Trennid toimuvad igale vanusele - alates seitsmeaastastest ja lõpetades umbes seitsmekümnestega Noored on prioriteediks olnud Beach44 Puhhi noorteklubi loomisest saati. Karl Rinaldo tulevikulootustest: „See kõlab ilmselt läilalt, aga me tõesti teeme kõike oma motost "südamega rannavolles" lähtuvalt. Me oleme kolmekesi võtnud eesmärgiks elada elu, mida hiljem ei kahetseks. Meie eesmärk on tuua Eesti ühiskonda juurde tervist, rõõmu ja armastust. Rannavolle on vahend, millega neid eesmärke saavutada soovime. No ja mis siin salata: kui õnnestuks kunagi oma hoolealustega olümpialt medal võita, siis see ilmselt maitseks ka hästi." Spordimaja pakub ka muid vaba aja veetmise võimalusi. Beach44 rannahall on planeerinud nii, et seal saaks teha ka suuri kontserte, üritusi ja sünnipäevi. Siin laiuskraadil on see ikkagi päris eriline spordihoone, kus on aastaringselt 23 kraadi sooja, liiv ja suvi.

Kiili vallaga on meestel tihe side. „Muide, mina olen meist kolmest ainus, kellel veel tugevam side Kiili vallaga seni puudub. Nils Rühka on pärit Kangrust ja kohaliku võrkpallitreeneri Raigo Tatriku õpilane ning Urmas Piik elab juba mõnda aega Kiili südames," mainib Karl Rinaldo nii möödaminnes, et ehk on temalgi aeg varsti siia toredasse kanti kolida.

Padel+ juhatuse liige Laur Kivistik nendib, et kuigi vallas juba üks padelikeskus tegutseb, siis konkurentsi ei kardeta: „Vastupidi - näeme seda kui võimalust. Usume, et kui pakkuda kvaliteeti ja südamega teenust, siis ei ole põhjust muretseda. Keskendume sellele, et teha oma asja hästi – see ongi meie edu alus."  Beach44 eestvedajad loodavad, et kõik ümberkaudsed elanikud leiavad tulevikus tee Luige spordimajja.  „Astuge läbi! Kuna meil on tõesti üks ütlemata äge kogukond õnnestunud luua, siis luban, et igaüks, kes rannahalli sisse astub, tunneb seda juba sellest hetkest, kui uksest sisse astub ja teenindaja talle "tere" ütleb," sõnab Rinaldo lõpetuseks.

Kristi Lehiste, Kiili Lehe toimetaja